Czy warto korzystać z podręcznika To jest chemia 1 Zakres podstawowy oferowanego przez wydawnictwo Nowa Era

Chemia jest przedmiotem sprawiającym trudność wielu uczniom od okresu szkoły podstawowej. Od czytelnego przekazu na lekcjach oraz stosowania nowoczesnych podręczników zależy chęć młodzieży do poznawania właściwości substancji i reakcji zachodzących między nimi. Jedną z interesujących propozycji jest książka “To jest chemia 1 Zakres podstawowy” wydana przez firmę Nowa Era.

Podręcznik i zbiór zadań w jednym

Podręcznik ze zbiorem zadań pod wspólnym tytułem “To jest chemia 1 Zakres podstawowy” jest przeznaczony do używania w technikum oraz liceum ogólnokształcącym. Pozwala na zgłębianie wiedzy z zakresu chemii ogólnej i nieorganicznej. Uczniowie mogą powtarzać najważniejsze informacje przekazywane w szkole podstawowej oraz poznać metody na skuteczne zapamiętywanie znaczenia różnych nowych pojęć. 

Łatwe przyswajanie wiedzy

“To jest chemia 1 Zakres podstawowy” to rezultat pracy trzech osób: Janusza Mrzigoda, Aleksandry Mrzigod i Romualda Hassy. Autorzy skupili się na przekazywaniu wiedzy w prosty sposób, który nie będzie zniechęcający dla młodych ludzi nieprzyzwyczajonych do konieczności czytania dużych ilości suchego tekstu. Podręcznik zawiera wiele ilustracji, wśród których warto wyróżnić infografikę. Graficzna wizualizacja mechanizmów i przemian chemicznych może być ciekawa dla młodzieży i wzbudzać zainteresowanie.

Eksperymenty i ich obserwacje

Wiedza teoretyczna powinna być uzupełniona przeprowadzaniem eksperymentów na lekcjach chemii. Dzięki temu uczniowie mogą uczyć się projektowania doświadczeń oraz opisywania własnych obserwacji. Porównanie ich z wynikami pracy rówieśników daje możliwość poddanie subiektywnej ocenie eksperymentów oraz formułowania własnych wniosków. 

Wzrastający poziom trudności

Podręcznik “To jest chemia 1 Zakres podstawowy” zawiera też elementy pozwalające na doskonalenie umiejętności obliczeniowych. Jest to zbiór ponad 200 zadań, które powinny być rozwiązywane samodzielnie przez uczniów lub przy współpracy z nauczycielem. Młodzież może zapoznać się z przykładami tłumaczącymi sposoby rozwiązywania zadań metodą krok po kroku, a następnie spróbować swoich sił samodzielnie w coraz bardziej skomplikowanych przypadkach.

Zadania obejmują wszystkie działy chemii ogólnej i nieorganicznej. Zostały uporządkowane w taki sposób, aby młody człowiek mógł uzupełniać wiedzę, korzystając ze wzrastającego stopnia trudności. Dzięki temu podręcznik “To jest chemia 1 zakres podstawowy książka dostępna w księgarni internetowej” może być wykorzystywany na każdej lekcji chemii w szkołach ponadpodstawowych.